שבתות חתן בירושלים - נקודת מפנה

מידע מקצועי בנושא הפקות אירועים » שבתות חתן בירושלים - נקודת מפנה
 

שבתות חתן בירושלים היינו מנהג יהודי המסמל את נקודת המפנה בחייו של הגבר

 

שבת חתן או שבתות חתן בירושלים נחשב למנהג יהודי המסמל את נקודת המפנה בחיי הגבר שסועד את סעודת השבת לראשונה בחייו במעמדו החדש כגבר נשוי או כגבר צעיר שאך נכנס לעול המצוות. מדובר במנהג שבו חוגגים את המאורע המשמח כשבעה ימים ומתארחים בשבת בבית החתן באווירה משפחתית לשם טקס העלייה לתורה.

אם בעבר היה נהוג לערוך את האירוע בביתו של חתן השמחה, הרי שבשנים האחרונות הופכות שבתות חתן בירושלים לטרנד שרק הולך ותופס תאוצה, תוך שהמשפחה נעזרת בחברה מקצועית להפקת האירוע.

מבית חברת רפאל הפקות אירועים, חברה המתמחה בהפקת אירועים משפחתיים גדושי שמחה, מסבירים שבעבר היו האורחים נותרים ללון בשישי שבת אצל המארח, זאת במטרה לאפשר להם להגיע לבית הכנסת ברגל. האירוח היה כרוך בהכנות רבות ומציאת פתרונות לינה, שחלקם מאולתרים, עבור גדול של אנשים.

 

מנהג הלינה בבית המשפחה המורחבת כחלק משבתות חתן בירושלים

 

ליאור רפאל, בעליה של ליאור רפאל הפקת אירועים מציין כי שבתות חתן בירושלים הפכו במרוצת השנים לדבר מקובל כמו טיול בר מצווה בירושלים , כשאחת הסיבות הבולטות נוגעת לעובדה שבשבוע שלפני או אחרי החתונה או בר המצווה, עסוקה בדרך כלל המשפחה בכל ההכנות הנדרשות לקראת המאורע הגדול או שנזקקת לזמן התאוששות מכל הטרחה, הריצות והחששות המלווים לאירועים בסדר גודל שכזה.

כך שכמעט ולא נותרים זמן פנוי ואנרגיות עודפות לארגון שבת החתן ואירוח אנשים, לרבות לינה וסעודות משפחתיות גדולות. כמו כן, מנהג הלינה בבית המשפחה המורחבת בחגים, שבתות ושמחות, כמעט שחדל מלהתקיים לחלוטין במהלך השנים, שכן, מרבית מהמשפחות מחזיקות כיום ברכב ומעדיפות בתום האירוע לשוב לבתיהן.

 

שבתות חתן בירושלים - החיבור שבין העולם הרוחני והעולם הגשמי

 

עם זאת, הפתרון אינו רלוונטי כשמדובר במשפחה דתית או שומרת מסורת שמעוניינת להשתתף בעליה לתורה, אך מוגבלת בהיבט של הנסיעה בשבת, כך שעריכת האירוע במלון מהווה פתרון מושלם הן עבור המשפחה המארחת והן עבור האורחים.

ליאור רפאל מוסיף שלמרות שמבחינה הלכתית אפשר לחגוג את הטקס והחגיגה בכל מקום ובכל בית כנסת, משפחות רבות מעדיפות כיום לערוך את שבתות חתן בירושלים, תוך שהן נעזרות, כאמור, בהפקה מקצועית.

טקס החופה מסמל ביהדות איחוד מחודש של שני חצאי הנשמה, כשרגע בטרם שבירת הכוס מתחת לחופה מצהיר החתן: "אם אשכחך ירושלים תשכח ימני". על פי היהדות נחשבת ירושלים למקום המפגש שבין השמיים והארץ, לחיבור שבין העולם הרוחני והעולם הגשמי. ירושלים מסמלת גם את השלמות והתקווה, את האור והלב הפועם של עם ישראל, כך שאין סמלי ועוצמתי יותר מעריכת האירוע בירושלים.

 

שבתות חתן בירושלים
 

מאמרים נוספים בנושא מידע מקצועי בנושא הפקות אירועים

השאירו פרטיכם כאן ונציגנו ישובו אליכם בהקדם