טקס בר מצווה בכותל המערבי: חוויה של פעם בחיים שאסור לפספס

מידע מקצועי בנושא הפקות אירועים » טקס בר מצווה בכותל המערבי: חוויה של פעם בחיים שאסור לפספס
 

 
טקס בר מצווה בכותל רפאל הפקות אירועים

טקס בר מצווה בכותל חוויה של פעם בחייים - רצוי שהיא תהיה בלתי נשכחת

 

עריכת טקס בר מצווה בכותל המערבי וחגיגות בר המצווה בירושלים מאחדים שני סימבולים חשובים ביהדות – האחד התבגרותו של הנער וציון היום בו הוא נחשב כגבר יהודי מעתה ואילך, והשני הוא שאריתו הקדושה של בית המקדש, וכנראה המקום החשוב ביותר ליהדות המודרנית. ליאור רפאל, בעל חברת רפאל הפקות, המתמחה בהפקת טקסי בר ובת מצווה בכותל המערבי, הפקת שבתות חתן בירושלים, מסביר מדוע כדאי לציין אירוע חשוב זה דווקא בכותל.

 

ערך מוסף

 

כאמור, לטקס בר המצווה ישנה חשיבות גדולה משל עצמו עבור הנער ומשפחתו, ואילו לכותל המערבי ישנה חשיבות לאומית ודתית גדולה, וגם חילונים רואים בו מקום חשוב ומשמעותי עבור בני הדת היהודית. עריכת טקס בר מצווה בכותל, משמעו קריאת ההפטרה במקום הקדוש ביותר ביהדות. קיומו של הטקס בכותל מעניק ערך מוסף לחגיגה ומעלה את סף ההתרגשות של כל באי האירוע, ובפרט את התרגשותו של חתן בר המצווה.

 

טקס בר מצווה בכותל או בבית הכנסת

 

עד לחורבן בית שני כלל לא היו בתי כנסת, שכן מקום התפילה היחידי היה בית המקדש. לאחר חורבנו של בית המקדש פסקו מנהיגי האומה היהודית כי ניתן יהיה להתפלל בבתי כנסת שיוסמכו כמעין בתי מקדש זמניים. רחבת הכותל אמנם אינה בית המקדש עצמו, והכותל הוא רק הקיר המערבי של בית המקדש, אך בכל זאת, אם קיימת האפשרות להתפלל ולערוך את הטקס במקום הקרוב ביותר לבית המקדש, ברור שהיא עדיפה על פני טקס בבית כנסת, שהוא רק תחליף לדבר האמיתי.

 

טקס בר מצווה בכותל - קדושה ויופי

 

ירושלים אינה רק עיר קדושה אלא גם עיר יפהיפיה שיש בה אוויר הרים צלול כיין, נופים עוצרי נשימה, היסטוריה מפוארת וארכיטקטורה ייחודית שאין שנייה לה בעולם כולו. לכן, כאשר אתם עורכים טקס בר מצווה בכותל המערבי, מובטח לכם לא רק להינות מקדושתו של המקום אלא גם מיופיה של העיר ונופיה. הדרך לטקס יכולה לעבור בסיור בסמטאות העיר העתיקה, וניתן לערוך את הכיבוד על הדשא או באחד מאולמות האירועים בעיר. כך או כך, הרווח כולו שלכם.

השאירו פרטיכם כאן ונציגנו ישובו אליכם בהקדם